Kim nasıl “sosyal”leşiyor? - 3 sene önce

 

Bir tam hizmet reklam ajansı olarak, sosyal medya yoğunlukla çalıştığımız mecralardan biri. Eh, profesyonel hizmet verdiğimiz alanı tanımak da boynumuzun borcu. Gerek devamlı güncellenen araştırmalardan gerek tecrübelerimizden, kime nerede ulaşacağımızı biliyoruz. Bu konuda merakınız varsa sizinle de paylaşmak isteriz.

13-19 yaş arası

Kıpır kıpır, yaratıcı, yeniliklere açık bu nesli en çok Snapchat’te yakalıyoruz. O mecranın yoğunluklu kullanıcısı bu yaş aralığındaki gençler. Tabii bir tek orayla sınırlı kalmıyorlar, internetin her yerinde varlar. Sıralamanın devamına bakacak olursak Vine, Instagram, Twitter, Facebook diye devam ediyor.

19-24 yaş arası

Üniversite çağı gençliği diye adlandırılabilecek bu hayata açık, keşfetmeyi seven nesle yoğunlukla Instagram’da ulaşıyoruz. Sıralamaya devam etmek gerekirse Twitter, Instagram, Pinterest, Facebook ve Vine diyebiliriz.

25-34 yaş arası

İşte karşınızda ayakları yere sağlam basan genç profesyoneller. Onlarla en iyi Twitter üzerinden anlaşsak da sıralamamız Facebook, Linkedin, Instagram ve yeni yeni Medium olarak beliriyor.

34-44 yaş arası

İşini de hayatını da iyi tanıyan, beğenileri oturmuş bu nesille en iyi Facebook’ta bağ kuruyoruz. Onun ardından Linkedin, Instagram ve Google+ geliyor.

44-54 yaş arası

Yaşama karşı olgun, insanlara karşı samimi ve anlık heyecanlara karşı soğukkanlı, iradesi kuvvetli bu neslin en çok boy gösterdiği mecra Facebook. Facebook’tan sonra Instagram ve mail iletişimi geliyor.

55+

Genelde teknolojiyi pek sevmese de sosyalliği seven ve iyi kotaran, daima söyleyecek iki çift güzel lafı olan bu nesille en çok Facebook’ta iletişim kuruyoruz. Sosyal ağ sayılmasa da belli başlı haber sitelerinde de yer alacak şekilde planladığımız stratejiler de onlara ulaşmamızı kolaylaştırıyor.

 

Not: Bu yazımızı ve sevdiğiniz diğer yazılarımızı dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Yalnız, kaynak göstermenizi istersek ayıp etmeyiz herhâlde. Tüm hakları saklıymış, bize öyle söylediler.